Zihinsel faaliyetlerin uygun bir şekilde sürdürülmesi için düzenli ve sağlıklı beslenme önemlidir. Bu bağlamda okulumuz, yemek için yaşamak yerine yaşamak için yemek görüşünü benimsemektedir. Bu görüş doğrultusunda öğrencilerimize sunulan öğle yemekleri okulumuzun anlaşmalı olduğu Ankara'nın en iyi catering şirketi olan Bilintur ile sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz, öğle yemeklerini kendileri için özel olarak ayrılmış yemek salonunda yerler.

Öğle yemeklerinin küçük ve büyük sınıflar için farklı saatlerde düzenlendiği okulumuzda öğrencilerimiz, yemeklerini öğretmenlerinin refakatinde almaktadırlar. Her sınıf, kendisine ait masalarda öğretmenleri ile birlikte yemeklerini yemektedirler. Öğretmenler, yemeklerin öğrenciler tarafından tüketilip tüketilmediğini kontrol ederek, gerekli durumlarda öğrencileri uyarmaktadırlar.

Ana sınıfı öğrencilerimiz, öğle yemeklerinin dışında sabah ve ikindi kahvaltısı verilmekte olup, 1. Sınıf öğrencilerimize ise ikindi kahvaltısı verilmektedir.

Okulumuzda satılan ürünler, fiyatları ve hijyeni okul müdürlüğümüz tarafından kontrol altında tutulan öğrenci kantinimiz bulunmaktadır. Kantinde öğrenciye yönelik çay vb. sıcak içecek servisi bulundurulmamakta, kola gibi asitli içecekler ve sakız çeşitleri satılmamaktadır. Kantin yemeklerden 1 saat önce faaliyete kapatılmakta ve böylece öğrencilerimizin yemek dışındaki başka yiyeceklerle öğün atlatmaları engellenmektedir.